TÜM DERGİLER
Son Yazılar
Düğmeli Evler
Akdeniz’in Safranbolusu AKSEKİ.. Akseki insanı, yüzyıllardır süregelen bir alışkanlıkla, çevresinde en kolay bulabildiği taş ve ahşapla yapılarını inşa ederken, özünde bugün depreme dayanıklılığı tartışılmaz bir yapım sistemi yaratmış
DEVAMINI OKU

05-04-2018

Başarma İhtiyacı
Harvard Üniversitesi psikoloji profesörü olan David C. Mc Clelland; 20 yıllık deneylerinin sonunda insanları psikolojik olarak iki gruba ayırır. Oldukça azınlıkta olan, 1. grupta yer alan insanlar; hayatta başarılı olma istekleri oldukça fazladır.
DEVAMINI OKU

03-04-2018

Önyargı
Uzaklarda bir köyde, kocası, çocuğu doğmadan ölmüş, tek başina yasayan hamile bir kadın kendisine arkadaş olması açısından dağda yaralı olarak bulduğu bir gelinciği evinde beslemeye başlar.
DEVAMINI OKU

01-04-2018

Tarihi Köye Turist Akını
Akseki'nin Sarıhacılar köyünü bu yılın dört ayında 1200 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi. Antalya’nın Akseki İlçesi Sarıhacılar Köyü,Osmanlı Mimarisini yansıtan özgün yapıları ve düğmeli evleri ile geçmişten günümüze tarihi dokusunu koruyarak turistlerin ziyaretci akınına ugruyor.
DEVAMINI OKU

28-03-2018

Dayanışma
30.Nisan.2011, Akseki kökenli derneklerin İstanbul'da toplanma tarihi... Katılımcı 12 Derneğin, “Dayanışmanın ve birlikteliğin Miladı” olarak görüldüğü toplantının tarihi...
DEVAMINI OKU

02-02-2018

Tarihi Kentler Birliği Üyesi
Strazburg kentinde 8 Ekim 1999 tarihinde kuruluş toplantısı yapan “Avrupa Tarihi Kentler Birliği”ne Türkiye de davet edildi.Bu toplantıya Türkiye adına Bursa Büyükşehir Belediyesi gözlemci olarak katıldı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde “Tarihi Kentler Birliği” kuruluş çalışması başlatıldı.
DEVAMINI OKU

01-01-2018

E-Bülten Aboneliği