Burslar

Akseki Eğitim Hayratı Derneği ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine, eğitim dönemi içinde, dokuz ay süresince karşılıksız burs vermektedir.

Sitemizde bulunan başvuru formunu doldurup, İstanbul Dernek Merkezi veya Akseki Şube Başkanlığı adreslerine ulaştırabilirsiniz. Her eğitim dönemi başlangıcında, başvurular Dernek Komisyonu tarafından değerlendirilir ve yılın dokuz ayı üzerinden her ay karşılıksız burs verilmektedir.

Üniversite öğrencilerinde aranacak özellikler aşağıda belirtilmiştir:

1. İhtiyaç sahibi öğrenci olacaktır.

2. Dört veya üzeri eğitim yılı öğrenim görenler değerlendirmeye alınacaktır.

3. Aynı aileden kardeşlerden yalnızca biri değerlendirmeye alınabilir.

4. 2 yıllık, Açıköğretim Fakültesi, Özel Yüksek Okullar değerlendirme dışındadır.


İstenilen evraklar:

1. Yeni tarihli öğrenci işlerinden alınacak öğrenci belgesi.

2. Eksiksiz doldurulacak başvuru formu.

3. Nüfus cüzdanı fotokopisi.

4. Ara sınıf öğrencileri, bir eğitim dönemi öncesine ait not belgesini (transkript) başvuruya eklemelidirler.

5. Başvuruların tümü İstanbul Dernek Merkezi'ne; Zeytinlik Mah. Mor Menekşe Sok. No:7/3 Bakırköy İSTANBUL adresine, şahsen veya iadeli taahütlü posta ile yapılmalıdır.

Burs Başvuru Formu


Burs Başvuru Formu için

Burs Talep Formunu Bilgisayarınıza indirmek için Tıklayınız...

Öğrenci Yorumları

Emre güven  -  İü diş hekimliği 9.2.2015

İlk sene burs aldım ama 2.sınıfta henüz burs almadım haber de verilmedi bana. Burs şartlarında not ort. şartı yoktu. O yüzden mi alamıyorum
Elif Karaca  -  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 8.7.2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi maliye bölümü mezunuyum.Dört yıllık süre zarfı içerisinde Akseki Eğitim Hayratı Derneğinden burs aldım.Verilen burs hem bana hem de aileme çok büyük katkı sağladı . Verilen bu destek için Akseki Eğitim Hayratı Derneği kurucularına ve ilgilenenlerine çok teşekkür ederim .
Ayşe Eroğlu  -  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü 27.8.2012

Bu sene Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldum. 4 senelik lisans eğitimim sırasında gerek ailem gerekse arkadaşlarım hep yanımdaydılar. Fakat bu süreçte bana desteğini esirgemeyen bir tek onlar değildi. Hem maddi hem de manevi açıdan sıkıntıların yaşandığı bu 4 senelik sürede Akseki Eğitim Hayratı Derneği de yanımda oldu. Bu sürede bana sağladığı burs olanağı için başta Akseki Eğitim Hayratı Derneği kurucularına olmak üzere, tüm dernek üyelerine teşekkür ederim.
neslihan koç  -  pamukkale üniversitesi 23.7.2012

pamukkale üniversitesi işletme bölümü mezunuyum.antalya sosyal güvenlik kurumuna memur olarak atandım ve bir yıllık memurum.öğrencilik dönemimde bana burs imkanı sağlayarak destek olan akseki eğitim hayratı derneğine ( başta adem çetin olmak üzere ) teşekkür ederim.umarım derneğimizden destek alan herkes emeğinin karşılığını alır.tüm dernek üyelerine teşekkürler...
Emre PEKER  -  24.12.2011

Verdiğiniz burs benim bu seneki eğitimime ve aileme çok yardımcı oldu. Katkılarınız sayesinde kendime olan güvenim ve çalışma isteğim arttı bu sayede ilk senemde okulumda başarılı oldum. Bu bursu alan her öğrenci gibi bende derneğinize teşekkürü kendime bir borç bilirim.
DUYGU SÖNMEZ  -  AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ 4.3.2011

HAYATTA AMAÇLAR, HEDEFLER VE DESTEK Akseki Eğitim Hayratı Derneğinin bana sağlamış olduğu bu burs benim hayatımda alacağım kararların bir göstergesi olmuştur. Bu tür burslar sayesinde öğrenciler, yeri geldiğinde kendine olan güvenini ve derslere olan çalışma potansiyelini arttırmaktadır. Burs, hayata daha iyi sarılıp, daha güvenli adımlar atmayı, ileriye dönük düşüncelerimizle ilgili alacağımız kararları vermemizi sağlayarak bize birçok hedef kriterleri oluşturur. Bu sayede toplum içinde bir birey olma hakkı ediniriz. Maddi durumu kısıtlı olan ve okumayı gönülden isteyen öğrencilere ışık tutmuş, öğrencilerin bir birey olarak karar vermelerinde yardımcı olmuş, işte bu sayede de öğrencilerin topluma kazandırılması amaçlanmıştır. İnsanlar bir şeylere karar verirken ilk düşündükleri nelerden cesaret alacaklarıdır. Biz öğrenciler bu burs sayesinde daha güvenli kararlar verip, güvenli adımlar atabiliyoruz. Çünkü arkamızda bize destek veren, güvenilir bir imkân var; BURS. Öğrencilere gerçek bir ışık olmuş, yolumuzu aydınlatarak bizlere yol gösterici olmuştur. Bizlere bu imkânı sağlayan ve bize rehberlik yapan tüm yetkili kişilere teşekkürlerimi sunarım. DUYGU SÖNMEZ AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MUHASEBE BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ
N. Erdi Coşkunpınar  -  İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği 22.2.2011

İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Lisans öğrencisiyim.Üniversite eğitimine başladığım bu senenin ilk kayıt dönemini İTÜ’ye resmi olarak başlamamı sağlaması açısından güzel ancak kayıt için gerekli evrakların toparlanması ve maddi isteklerin karşılanması açısından biraz zorlu oldu. Ülkemizde maddi açıdan en çok zorluk çeken kesimlerden biri şüphesiz ki “Üniversite Öğrencileri”dir. Bu yüzdendir ki bir çok kurum,kuruluş ve dernek öğrencilerin üzerindeki yükü hafifletmek ve bu sayede onların akademik hayatlarına daha rahat odaklanabilmelerini sağlamak için burs olanaklarıyla maddi destek vermektedirler.Ben de o derneklerden birinden burs alan şanslı öğrencilerden biriyim.Bu dernek; Akseki Eğitim Hayratı Derneği.Akseki Eğitim Hayratı Derneği’nden aldığım burs sayesinde hem okulun ilk dönemini rahat bir şekilde geçirdim hem de bu sayede okula alışma sürecim daha hızlı gelişti.Bu yüzden Akseki Eğitim Hayratı Derneği’nden aldığım burs sadece maddi yönden değil manevi yönden de bana büyük bir rahatlık sağladı.Aldığım burs sayesinde manevi anlamdaki rahatlık akademik hayatıma daha rahat odaklanabilmemi ve bu alanda kendimi üst seviyelere taşıyabilmeme olanak sağladı. Buna en büyük örnek olarak ; İTÜ bünyesindeki öğrenci projelerine rahatça katılabilmem ve oralarda rahatça hareket edebilmemdir. Akseki Eğitim Hayratı Derneği’nin bana bu projelerde de verdiği desteği göz ardı etmek pek mümkün değil.Bu sebeplerden ötürü, verdikleri bursla hayatıma birçok yönden rahatlık sağlayan Akseki Eğitim Hayratı Derneği’ne teşekkürü kendime bir borç bilirim.
Elif Dizdar  -  İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi 21.2.2011

Üniversiteler, bir ülkenin medeniyet durumunu ve gelişimini en net gösteren yerlerdir. Üniversitedeki eğitimin yanısıra, öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri de aynı derece önemlidir. Öğrenciye yapılan yardım bu bağlamda çok değerlidir ve ben Akseki Eğitim Hayratı Derneği'ne neredeyse üç yıldır aldığım burs için minnettarım. Derneğimizden burs alan diğer öğrenciler gibi ben de yapılan öğrenci yardımlarının yapılabilecek en anlamlı yardımlardan biri olduğunu düşünüyorum. Eğitimi desteklemek demek, ülkeyi desteklemek demektir. Eğitimimi tamamladığımda da bana verilen bu desteği unutmayacağımı biliyorum ve tüm dernek üyelerine teşekkür ediyorum.

Yorum Gönder

 Ad Soyad :        E-mail :
Okul Adı:  
Yorum :

Aylık BültenAkseki
Dergi

Son sayıyı indir
akseki
Önceki Sayılar
Haberler
2017-2018 Burs Başvuruları
26.9.2017
Devamını oku...
AKSEKİLİLER BULUŞUYOR
6.3.2017
Aksekililer buluşuyor,Yöresel müzik ve Folklor Etkinliği Yemekli Gecesi.(11 mart 2017 cumartesi saat Devamını oku...
Ben Aksekiyim
27.1.2017

"Ben Akseki'yim"projesi 22 Nisa'n 2013 tarihinde başlamış ve üç yılda tamamlanmıştır. B Devamını oku...

"Ben Akseki yim"
15.2.2016
Devamını oku...

Dernek üyeliği için gerekli evraklar

Başvurmak için tıklayınız

Başvuru formu indir

Gerekli evrakları 0212 523 39 09 no'lu fax'a gönderebilirsiniz.


Burs Başvuru Formu
akseki

Başvuru Formu

Akseki Eğitim Hayratı Derneği ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine, eğitim dönemi içinde, dokuz ay süresince karşılıksız burs vermektedir.

Öğrenci Yorumları akseki